12.06.2024. Истуреном одељењу ОШ „Миладин Митић“ у Преоцу одобрен је пројекат од стране НВО „ЦДКД“ под називом „Од читања се расте“. Дана 12.06. 2024. године отварању пројекта присуствовали су спонзори пројекта као и чланови организације.
Отварање библиотеке пропратили су психолог и библиотекар наше школе.
Ученици су припремили приредбу у знак захвалности и добили велике аплаузе за извођење исте.
07.06.2024. У сусрет годишњици школе, ученици дају свој допринос да нам школа блиста у најбољем сјају.
13.05.2024. Поводом обележавање Међународног дана сестринства а у циљу подршке ученицима при одабиру средње школе и развијања хуманости, ученици 7 разреда у пратњи психолога , педагошког асистента и библиотекара школе посетили су Медицинску школу у Лапљем Селу и упознали се са радом ове школе као и актуелним образовним смеровима!
10.05.2024. Ученици нижих разреда наше школе обележили су Недељу сећања и заједништва ( од 7. до 10. маја ) поводом одавања поштовања жртвама немилих догађаја страдале деце у ОШ „Владислав Рибникар“.
22.04.2024. Дан планете Земље је светски догађај са циљем да се истакне важност животне средине. Одржава се 22.априла сваке године, па су тим поводом ученици ОШ Миладин Митић истуреног одељења разреда у Чаглавици обележили ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ.
Ученице које су се пласирале на републичко такмичење из предмета техника и технологија.

Данас 17.04.2024 године, ученици наше школе остварили су историјски успех и први пут се пласирали на републичко такмичење у футсалу. Ученици наше школе победили су екипу основне школе из Лешка резултатом 6:3. И остварили пласман на републичко такмичење у Новом Саду. Свака част момцима што су представљали школу на један витешки и племенит начин и омогућили да се име наше школе нађе на списку 8 најбољих школа у Србији.Браво.


17.04.2024. Ученици наше школе учествовали су на трећем литерарном конкурсу „Достиников дукат“ и освојили следеће награде :
– Прва награда у категорији од 1-4 разреда припала је Лазару Костићу ученику 2.разреда
– Прва награда у категорији од 5-8 разреда припала је Николини Костић, ученици 8.разреда
– Награду „Слатки пакет“ добила је Олга Ставрић, ученица 8.разреда
– Новчану награду добила је Хелена Дејановић, ученица 3.разреда.
– Ученици 6. разреда Андрија Васић, Сташа Станојевић и Василије Дејановић
награђени су књигом и похвалницом.
Захваљујемо члановима друштва „Достиников дукат“ из Ниша који су данас посетили нашу школу и уручили награде ученицима.
Ученички парламент ОШ ,,Миладин Митић" покренуо је акцију у оквиру обележавања Дечије недеље, која се ове године обележава под слоганом ,,Велико срце деце Србије". У жељи да изразе хуманост, алтруизам, емпатију и покажу колико је велико срце наших ученика, они су прикупили гардеробу за своје вршњаке из социјално угрожених породица и донирали Црвеном крсту Грачанице.
БУДИ ДРУГ 
Школску библиотеку су данас посетили ђаци прваци. Циљ ове посете је обележавање Међународног дана школских библиотекара, указивање на значај библиотека и њихове улоге у образовању и васпитању детета. У складу с тим циљем библиотекарка је са ученицима, поред разноврсних активности, разговарала о начину рада школске библиотеке, понашању у библиотеци и према књигама, о важности читања.
БИБЛИОТЕКЕ СУ РИЗНИЦЕ ЗНАЊА, А ЗНАЊЕ ЈЕ БЛАГО КОЈЕ СВУДА НОСИМО СА СОБОМ.
Дечија недеља предшколци
Од 2. до 6. октобра организована је Дечија недеља под слоганом ,,Велико срце деце Србије“.
У току недеље, осим редовних часова деца су имала различите активности:
Среда
Среда један за такмичење – ПОЛИГОН ПРЕПРЕКА. У корелацији са физичким и здравстевним васпитањем а на задату тему, деца су одговорила на постављене циљеве: развој стваралачких активности, повећање постигнућа у снази, брзини и издржљивости, развој моторичких способности. Разноврсним физичким активностима допринели су развоју интелектуалних способности, толеранције и показали свој такмичарски дух.
Петак
Петак је био дан за игру која се зове ЛАВИРИНТ ДО ДЕЧИЈЕГ СРЦА, где су деца показала своју креативност у састављању лавиринта од сламчица. Помоћ су им пружили и родитељи. Циљ је био да поред деце и родитељи активно учествују у активностима како би спознали њихове потребе за дружењем, емпатијом, толеранцијом, формирање интереса и смисла за лепо.
Дечија недеља је успешно завршена активношћу цртања срца по белим мајицама.
Први септембар
Данас смо дочекали наше предшколце и ђаке прваке. У матичној школи учитељице су примиле 32 предшколаца и 30 ђака првака. На посебан начин свечано на црвеном тепиху као важне особе прозвани су предшколци у групе: пчелице, цветићи и
лептирићи. Наши ђаци прваци поносно су стали уз своје учитељице носећи беџеве „ја сам ђак првак“. Играли су, певали, а на крају заједно са родитељима писали своје жеље које су заједно са балонима одлетели високо и далеко. У издвојеном
одељењу на сличан начин дочекали смо 8 предшколаца и 12 ђака првака.
Желимо им да им се остваре жеље које су винули у небеса и не само те жеље него и многе друге. Пре свега нашим новим ученицима желимо да су здрави и срећни и да са лакоћом стичу нова знања.

















































































































































































































































































































